fuartakip iletişim
fuartakip.com Ana Sayfa browser zoom browser zoom 100%
Fuar Takip'te Ara : arama sonuçlarını gizle
Yurt içi Yurt dışı Tümü
x
big-se-filtre-open

Aramak istediğiniz fuarla ilgili bir şeyler ya da fuar kodu girin

canton-fuar alanı pazhou complex Uzakdoğu’nun en büyük, dünyanın da 3 büyük fuarlarından biridir.
1957 yılından bu yana iki ayrı fuar alanında toplam 150.000’den fazla ürün çesidi sergilenmektedir.

Her yıl bu fuarda ziyaretçi sayısı 203 ülkeden 167.000 kişidir.
Çin ithal ve ihraç Ürünleri Fuarı’nı ülkemizden yılda 2000’in üzerinde ihracat / ithalatçı iş adamı ziyaret etmekte ve mal almaktadır.

Çin ile ticaretimizi CANTON FUARI belirler.
136.Çin Canton fuarı bu dönem 15-19 Ekim başlayacak ve 31Eki-04Kas sona erecektir.
Guangzhou / ÇİN
136.CANTON
İTHAL VE İHRAC ÜRÜNLERİ
15 Eki - 04 Kas
1.Devre 2.Devre 3.Devre
15~19 Eki. 23~27 Eki. 31Eki~04K.
FuarTakip.com - HABERLER ve DUYURULAR
HABERLER 
KOBİ'ler için yeni umut Afrika pazarı oluyor. 14.12.2005
ANKARA - Türk KOBİ'leri için ihracatta yeni umut Afrika pazarı oldu. Türk KOBİ'leri fiyat ve kalite kozunu kullanarak, halen ihtiyaçlarının büyük bölümünü İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya gibi ülkelerden karşılayan Afrika ülkeleri için cazibesini artırıyor. Son dönemde dış satım için yeni pazarlar arayan Türk firmalarının gözü bu kıtaya çevrildi. Özellikle de Kayseri, Denizli ve Gaziantep gibi Anadolu ekonomisinin lokomotifi olan illerdeki KOBİ'ler Afrika çalışmalarına hız verdiler.
Dış Ticaret yetkililerine göre, Türk KOBİ'lerinin ürettiği malların fiyatı, Avrupalılar'ın Afrika'ya sunduğu malların yarısı kadar. Bu fiyat avantajına bir de kalite eklendiğinde Türk firmaları için Afrika'da önemli bir gelecek görülüyor. Türk KOBİ'lerinin, Afrika'da, Çin fiyatına Avrupa kalitesinde makine-ekipman satabilme kabiliyeti dikkat çekiyor. Dış Ticaret Müsteşarlığı "Afrika ülkeleri ile Ekonomik ve Ticari ilişkilerin Geliştirilmesi Strateji" kapsamında bu pazara yönelik önemli açılımlar sağlandı. Libya ile 10 yılı aşkın süre devam eden soğuk ilişkiler ısıtılırken, Sudan ile 5 yıl öncesine kadar donuk halde seyreden ekonomik ilişkiler 800 milyon dolara yaklaşan ticarete ulaştı. Cezayir, Afrika kıtası için adeta bir üs olarak görülürken, son dönemde bu ülkede yapılan fuarlar ve üst düzey ziyaretler bu ülkenin de çok önemli bir potansiyel olduğunu ortaya koydu. Keza Tunus ve Fas ile de son dönemde ilişkiler önemli ölçüde ivme kazandı. Dış Ticaret Müsteşarlığı tüm Afrika'yı hedef seçerken diğer ülkelerle ekonomik ilişkileri dikkate alarak Senegal, Kamerun, Kongo, Gabon, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gana, Nijerya, Angola, Sudan, Cibuti, Etiyopya, Kenya, Tanzanya'da da çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Türkiye'nin bu pazarda önemli işler yapabileceği öngörüsünden hareket eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından da son aylarda Afrika ülkeleriyle ilgili çok sayıda ayrıntılı rapor hazırlandı.

Türk KOBİ'lerin Afrika'ya yönelik ihracatı yılın 11 ayında yüzde 38 artış gösterdi. KEK toplantısı, fuar ve ticaret heyetinin düzenlendiği Afrika ülkelerine yönelik ihracat ise bu dönemde yüzde 41.5 arttı.

Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar, Türkiye'nin Afrika'nın yıllık 240 milyar doları aşan dış ticaretinden aldığı yüzde 1.5 düzeyindeki payın, 3 yılda yüzde 3'e çıkaracağını söyledi. Türkiye'nin Afrika'ya ihracatının bu yıl sonu itibariyle 3 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Afrika, ihracatının yüzde 51'ini Batı Avrupa'ya yaparken, ithalatının da yüzde 49'unu bu bölgeden gerçekleştiriyor. Avrupa mallarının fiyatının çok yüksek olması nedeniyle, Türkiye'nin Afrika'daki rakipleri Japon ve Çin malları olarak görülüyor.

En büyük pay Cezayir'in

Bu yılın ocak-ekim dönemi itibariyle Türkiye'nin Afrika ülkelerine ihracatı 2 milyar 385 milyon dolara, bu ülkelerden ithalatı ise 3 milyar 752 milyon dolara ulaştı. Türkiye'nin Afrika'ya ihracatı, 2003 yılında 2.1 milyar dolar, bu kıtadan ithalatı ise 3.2 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti. İhracatın yüzde 27'si Cezayir, yüzde 16'sı Mısır, yüzde 12'si Libya, yüzde 10'u Tunus'a yapıldı. İhracatta, yüzde 18 ile tekstil ve konfeksiyon, yüzde 17 ile demir-çelik, yüzde 14 ile makine ve teçhizat, yüzde 10 ile taşıt araçları önemli yer tuttu. Türkiye'nin Afrika pazarında yüzde 1.3, Kuzey Afrika pazarında ise yüzde 2.9 gibi bir payı bulunuyor. Ham petrol ve doğalgaz alımı nedeniyle Afrika'dan ithalatın yüzde 32'si Libya, yüzde 31'i Cezayir'den yapılıyor. Güney Afrika, kömür ve maden ithalatıyla yüzde 10 pay alıyor.

Türk KOBİ'leri, Afrika'nın yıllık 26 milyar dolar olan tarım-gıda ürünleri, 18 milyar dolar olan kimyasal ürünler, 14 milyar dolar olan otomotiv, 10 milyar dolar olan ofis makineleri ve telekomünikasyon, 9 milyar dolar olan tekstil, 6 milyar dolar olan demir-çelik, 3 milyar dolar olan konfeksiyon ithalatından pay almayı hedefliyor.

Dış ticaret konseyleri kurulacak

Türkiye ile Afrika ülkeleri arasındaki tarihi bağların da ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi açısından ivme kazandırıcı bir etken olabileceği ifade ediliyor. Türkiye'nin önündeki bütün bu avantajlara rağmen en büyük dezavantajı ise 53 Afrika ülkesinden sadece 12'sinde diplomatik temsilci ve ticaret müşavirliğinin olması. Çok yakın tarihi bağları bulunmamasına rağmen İran'ın 20, Yunanistan'ın 13 ülkede temsilciliği bulunması Türkiye için bir handikap olarak gösteriliyor.

Halen Türkiye'nin bölgedeki 24 ülke ile ticari ve ekonomik işbirliği anlaşması bulunuyor ve 12 ülke ile Karma Ekonomik Komisyon (KEK) toplantıları yapılıyor. Fas ve Tunus ile serbest ticaret anlaşması imzalandı. Mısır ve Cezayir ile imzalanması gündemde. Öte yandan yürütülen strateji kapsamında Afrika ülkelerinde sürekli ticari temsilin sağlanması için, içinde Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin de (TİM) yer alacağı dış ticaret konseylerinin kurulması hedefleniyor.

Eximbank'tan 300 milyon dolarlık kredi

Türk müteahhitler ise şimdiye kadar Afrika'da, toplam 14.4 milyar dolarlık proje üstlendi. Bu projelerin 12.5 milyar doları Libya'da, 558 milyon doları ise Mısır'da gerçekleştiriliyor. Afrika'da yılda 20 milyar dolarlık müteahhitlik projesi finanse ediliyor. Türkiye, bu pazardan geçen yıl 675 milyon dolar pay alabildi. Bu yıl üstlenilen projelerin ise 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Türk firmalarının Afrika'daki müteahhitlik hizmetlerinin finansmanına bakıldığında da, bu bölgede yıllık 20 milyar dolarlık müteahhitlik yatırımının çeşitli şekillerde finanse edildiği görülüyor. Türk Eximbank, Türk müteahhit ve yatırımcıları için, 100 milyon doları Sudan için olmak üzere toplam 300 milyon dolarlık bir kredi pastası ayırdı. Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar'a göre, bu kredinin kullanımının kolaylaşması için Hazine'nin politik riskleri üstlenmesi gerekiyor.

Türkiye-Kuzey Afrika İş Konseyleri Başkanı Devrim Erol: Afrika'da inisiyatif almalıyız

Türk KOBİ'leri için son dönemde Afrika pazarının önemini giderek artırdığını söyleyen DEİK Türkiye-Kuzey Afrika İş Konseyleri Başkanı Devrim Erol, Akdeniz'in bir ticaret gölü haline gelebileceğini belirtirken, Türkiye'nin Afrika pazarında inisiyatifi eline alması gerektiğini ifade etti. Erol, Afrika pazarı ve Türk KOBİ'lerini DÜNYA'ya değerlendirdi:

"1999'da Barcelona sürecinin bir sonucu olarak AB bütün bu Akdeniz çanağındaki ülkelerle bir nevi serbest ticaret anlaşmasına gitti. Fas ve Tunus hemen parlamentolarından geçirerek uygulamaya başladılar. Cezayir, bunu hâlâ parlamentosundan geçirmedi. Sadece bize değil herkese yüksek gümrük oranlarını kullanıyor. Bizim Gümrük Birliği Anlaşması'ndan dolayı AB'nin tercihli ticaret anlaşması yapmadığı hiçbir ülkeyle masaya oturamadığımız için bize ancak sıra yeni geldi. Afrika çok önemli bir pazar olmasına rağmen 2000 yılından beri gümrüklerini indirmekte olan Avrupalılar'a göre ne kadar işçilikte ve girdilerde ucuz kalırsanız kalın belirli bir müddet sonra yüzde 30'luk gümrük bariyerleriyle rekabet etmeniz güçleşiyor tabi ki. Fas'la geçen nisanda bir ticaret anlaşması imzalandı. Parlamento açılır açılmaz STA'yı bizim parlamentomuzdan geçirdik. Fas'ın onayını bekliyoruz. Fas'la işler yoluna girdi gibi. Dış Ticaretten Sorumlu Bakanımız Tunus'la anlaşma imzaladı. Onun da onay süreci var. Bütün bunlar iyiye alamet. Bu ülkeleri sadece kendi başlarına değerlendirmemiz lazım. Kara Afrika'ya geçişte bunlar önemli birer kapı. Kuzey'deki ülkelerle birbirimizi kara Afrika'ya göre daha kolay anlıyoruz. Güneye Fas ve Tunus gibi partnerlerimizle inersek bizim için daha kolay olur diye düşünüyoruz.

Tunus'a direkt sefer var. 2 saatlik bir uçuş. Fas'a programa alındı. Cezayir başlı başına bir olay. 40 milyar doları bulan döviz rezervi var. Petrol fiyatlarındaki her artış Cezayir'in girdisinde artışlara neden oluyor.

Cezayir kendine has bir ülke. Türkiye ile çok yol alan bir ülke. Bugün yaklaşık 120'ye yakın ülke kendi ofisini açmış durumda. İki ülkenin çok ciddi bavul ticareti de var. Bunun hem olumlu hem de olumsuz tarafları var.

Cezayir'deki pazar çok büyük. Bu ülkedeki yüksek oranlar insanları kayıt dışına doğru itiyor. Bunu Cezayirli dostlarımıza da söylüyoruz.

Kuzey Afrika çok önemli, mutlaka olmamız gereken bir band. Büyük avantajlarımızın olduğu bir bölge. Bir alternatif pazar olarak mutlaka değerlendirilmeli ve kullanılmalı.

AB tabiki güçlü büyük bir pazar ama kendi sistemlerinin dışında taviz vermiyorlar. Siyasi alınganlıklar, kırılganlıklar etkili olabiliyor.

Dış ticareti tek müşteriye dayamanın Türkiye için çok doğru olmadığını hepimiz biliyoruz. Onun için alternatif pazarlar üzerinde hepimizin çalışması lazım. Afrika da koskoca ve ticarete aç bir kıta. Son 1-2 yıldır Türk şirketleri bu bölgede büyük gelişim sağladılar. Akdeniz bir ticaret gölü haline gelebilir. Onun için burada bir inisiyatif almamız gerekiyor. "

Türkiye-Afrika ülkeleri ticari ilişkileri (Bin Dolar)

2002 2003 Ocak-Ekim 2004

İhracat 1 696 656 2 111 166 2 385 957

İthalat 2 696 177 3 243 984 3 752 324

DUYURULAR
19.04.2012 Fuar Takip Fuar Motorunu Google Play Store'dan indirebilirsiniz.
FuarTakip.com’un Android Sistemli bütün araçlarda çalışabilen Fuar Arama Motorunu artık Google Play Store’dan ceb telefonlarınıza ya da tablet bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. [devamı]
20.05.2024 I Saloni Milano Mobilya, Aksesuar, Aydınlatma, Ofis Mobilyaları Fuarı THY ile 08-13 Nisan 2025 Milano - İTALYA tur programları satışa açılmiştir.
I Saloni Milano Mobilya Fuarı Dünya’ nın en Büyük Mobilya Fuarı’ dır. Sizlerde bu etkinlik içinde yerinizi alınız. [devamı]
16.07.2021 ÇİN VİZESİ WHATSAPP BİLGİ GRUBUNA KAYIT
ÇİN VİZESİ & Konsolosluk prosedürleriyle ilgili her türlü güncel bilgiyi, yeni pandemi dönemi koşullarıyla sizlerle paylaşmak isteriz. [devamı]
24.02.2021 ÇİN’E SEYAHAT EDECEK YOLCULARIN DİKKATİNE
Çin’e seyahat edecek yolcuların uçuştan 48 saat öncesinde PCR ve Antikor Testlerini Konsolosluğa onaylatmaları gerekmektedir. [devamı]
15.02.2021 Online Sanal Fuar Platformu 365 Gün 7/24 Açık Etkinlik
virtualFairs365.com Online Sanal Fuar Platformu ; ile Dünyanın herhangi bir yerinde faaliyet gösteren katılımcı ve ziyaretçileri tek bir platform üzerinde buluşturarak, ürün ve hizmetlerin pazarlanmasına ve yeni iş birlikteliklerin geliştirilmesine olanak sağlamayı amaçlıyoruz. [devamı]
15.02.2021 I Saloni Milano Mobilya, Aksesuar, Mutfak ve Banyo Mobilyaları Fuari THY ile 05-10 Eylül 2021 Milano - İTALYA tur programları satışa açılmiştir.
I Saloni Milano Mobilya Fuarı Dünya’ nın en Büyük Mobilya Fuarı’ dır. Sizlerde bu etkinlik içinde yerinizi alınız. [devamı]
23.08.2016 Yurt dışında katıldığınız fuarlarda ödediğiniz KDV içerikli harcamaların iadelerini alabilirsiniz.
Yurt dışında katıldığınız fuarlarda ödediğiniz KDV içerikli harcamaların iadelerini alabilirsiniz. Fuar stand harcamaları, kiralama ve konaklama harcamalarınız ve nakliye harcamalarınızda ödediğiniz vergilerin iadelerini gidilen ülkenin Vergi dairelerinden almanız mümkündür. [devamı]
22.07.2016 OHAL sebebiyle Yurtdisi Cikislari ile ilgili yeni duzenlemeler 22.07.2016
OHAL sebebi ile an be an yeni gelişmeler ve Yurt dışına çıkış ile ilgili yeni düzenlemeler bizlere ulaşmaktadır. Bu yeni uygulamaları sizler ile paylaşmak istedik. [devamı]
19.03.2016 KOSGEB ONAYLI 12-17 Nisan Milano i Saloni Mobilya, Aksesuar, Mutfak, Banyo ve Tasarim Fuari
KOSGEB desteği kapsamına alınmış olan Yurt dışı fuar turlarımıza işrikat etmek isterseniz, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. [devamı]
24.12.2015 119.Canton Çin Ihracat Fuari 5* Dong Fang Hotel 15 Nisan - 05 Mayis 2016
119. Çin Ithal ve Ihraç Ürünleri Fuari Turlarina katilacak olan is adamlarimiza, acentamiz kredi karti ile ödeme imkani sunmaktadir. [devamı]
15.06.2012 KOSGEB Destekleri
Son zamanlarda bazı kötü niyetli kişi ve firmaların iş takibi adı altında siz KOBİlere yanıltıcı bilgiler verdiği, KOSGEB Desteklerinden yararlanabilmek için aracı kişi/kuruluşlara ihtiyaç olduğu intibasını uyandırarak KOBİlerle sözleşme imzaladığı görülmektedir. [devamı]
31.12.2010 FuarTakip.com Sitesi Telif Hakları
"FuarTakip" GurTour markasıdır. FuarTakip.com sitesinde yer alan tüm veri, resim ve tüm içeriklerin hakları GurTour tarafından saklı tutulmaktadır. [devamı]
31.12.2010 Taşındık
Yeni ofisimizin adresi Halaskargazi cad. no : 47 / 4 34373 Harbiye / İstanbul. Önceki ofismizin tam karşısıdır. [devamı]
3.07.2006 Özürlü, yetim çocuklara eğitim yardımı
Özürlü ya da yetim çocukların ilkögretim okuluna girenlerine 150 YTL devlet yardımı. [devamı]
17.02.2006 Yurtdışı çıkış harçlarından muaf olmak için
İş gezisi amacıyla yurt dışına çıkan firma yetkilileri "yurt dışı çıkış harcı"ndan muaf olabilirler. [devamı]
5.01.2006 Shengen Vizesi için ÇOK ÖNEMLİ DUYURU
Avrupa Fuarlarına katılmak için Shengen Vizesi alacaklara çok önemli duyuru [devamı]
19.12.2005 Çin Cd'si Ödüllü Bilgi Yarışması Başladı
www.fuartakip.com tarafından düzenlenen bilgi yarışması [devamı]
HABERLER
7.06.2011 Şirketinizin, Avrupa Birliği ülkelerinde yapmış olduğu kurumsal harcamalarının KDV’sini geri alma imkanına sahipsiniz.
Şirketinizin, Avrupa Birliği ülkelerinde yapmış olduğu kurumsal harcamalarının KDV’sini geri alma imkanına sahipsiniz. [devamı]
12.05.2011 KOSGEB DESTEKLİ Milano Mobilya Fuarını Bitirdik !!
Bu dönem de KOSGEB DESTEKLİ i-Saloni Milano Mobilya Fuarına GurTour ayrıcalığı ile katılan değerli üyelerimize teşekkür ederiz. [devamı]
28.03.2008 Sistemimize Yapılan Hacker Saldırıları hakkında
Sitemiz yoğun hacker saldırı altında [devamı]
20.05.2024 136. Canton Çin Ihracat Fuari 15 Ekim - 04 Kasım 2024 5*Dong Fang Hotel Tur kayıtlarımız başlamıştır.
136. Çin Ithal ve Ihraç Ürünleri Fuari Turlarina katilacak olan is adamlarimiza, acentamiz kredi karti ile ödeme imkani sunmaktadir. [devamı]
11.09.2020 15 Nisan - 05 Mayıs tarihleri arasında 129. Canton Fuarı için ÇİN VİZESİ alacaklara önemli duyuru.
129.Canton Fuar dönemi Çin Konsolosluğu ÇİN vizesi temin süresinin uzun olduğu göz önüne alındığında, yolcularımızın kayıtlarını ertelememelerini rica ederiz. Artık Çin vizesi için Konsolosluk tarafından parmak izi alınmaktadır.
NOT : Grup vizesi için son başvuru tarihi 15 Mart 2021’ dir. Bu tarihten sonraki başvurulara münferit vize kuralı uygulanır. Tum vize evraklari acentamiza en geç 15 Mart 2021’ e kadar eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Tüm programlarımızda ÇİN VİSEZİ DAHİL’ dir.
[devamı]
6.02.2023 133. Canton Çin Ihracat Fuari 15 Nisan - 05 Mayis 2023 5* Dong Fang Hotel
133. Çin Ithal ve Ihraç Ürünleri Fuari Turlarina katilacak olan is adamlarimiza, acentamiz kredi karti ile ödeme imkani sunmaktadir. [devamı]
1.06.2016 Çin vize alımlarında 15 Şubat 2016 tarihi itibariyle ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Meydana gelen değişiklikleri sizler için derledik.
Saygideger Yolcularimiz ve Meslektaslarimiz, Bilindigi uzere 15. Subat 2016 tan bu gune kadar Cin Vizelerinde son donemde resmi davetiye talebi ile sorunlar yasanmaktadir. [devamı]
17.02.2016 Çin Halk Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarına vizeyi zorlaştırdı...
Pekin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çin vizesi başvurularını zorlaştırma kararı aldı.... [devamı]
10.12.2016 %50 KOSGEB destekli I Saloni Milano Mobilya, Aksesuar,Mutfak, Banyo ve Tasarim Fuari THY ile 12-17 Nisan 2016 Milano - İTALYA
I Saloni Milano Mobilya Fuarı %50 KOSGEB destegi saglanacaktir. [devamı]
1.11.2012 Yurtdisi VIZE Basvuru Sureleri Hakkinda..
Yurtdisina gidecek musterilerimizin Vize basvuru sureleri hususunda dikkat etmeleri gereken konular.. [devamı]
19.01.2012 Türk standartları Çin’de…
Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Çin’in Şanghay kentinde temsilcilik açtı. [devamı]
17.09.2011 Ticari Is Gezilerinizde % 70 Devlet Destegi..
Is Gezileri artik Devlet destegi Kapsamindadir.... [devamı]
23.02.2011 2.000 TL KOSGEB Destekli Guangzhou 109.Canton Fuari ve Cin yurtdisi is gezisi prg.
109.Canton Fuari KOSGEB destek kapsamindadir. [devamı]
22.12.2010 İstanbul Emniyet Müdürlüğünden Kamuoyuna duyuru.
31.01.2011 tarihi itibariyle pasaport temdit (uzatma) işlemlerine son verilecektir. [devamı]
30.11.2007 Dünya İçin Yeni Tehdit: 'Siber Soğuk Savaş'
Dünyada güvenliğe ilişkin en büyük tehditlerden birini, önümüzdeki 10 yılda bilgisayar sistemleri üzerinden grişilecek bir ’’siber soğuk savaşın’’ oluşturacağı belirtiliyor.. [devamı]
5.09.2007 Çin İnternete Sanal Polis Atadı.
Internette sıkı bir sansür politikası uygulayan Çin hükümeti, şimdi de sanal dünyayı kontrol altında tutmak için iki sanal polis memuru görevlendirdi. [devamı]
25.07.2007 Kredi Kartı Yerine Parmak
Japon Hitachi şirketinin JCB bankasıyla ortaklaşa deneyeceği sistemle kredi kartı veya nakit para bulunmadan da alışveriş yapılabilecek. [devamı]
21.06.2007 Yurtdışı çıkış harç uygulaması
1 Nisan tarihinden itibaren daha önce 70 YTL olan yurtdışı çıkış harcı 15 YTL’ ye düşürüldü. [devamı]
2.06.2007 Türk halkının geliri faize gidiyor.
Sonunda Merkez Bankası halkı uyarmak zorunda kaldı. Üç yıl öncesine göre borçlar 5 kat arttı. [devamı]
26.01.2007 Internete Devlet Filtresi geliyor.
Dünyada 40 milyonu aşkın internet sitesinin yayın yaptığını bildiren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "İlaç, derde deva olduğu gibi yan etkisi de vardır. İnternette yerinde kullanılırsa sorun yok ama yan etkisi de olabiliyor. Dünya bununla mücadele ediyor" dedi. [devamı]
15.01.2007 İPhone’da Hepsi Bir Arada
Apple, uzun süredir beklenen, mobil telefon ile geniş ekranlı iPod ve internet erişimli cihazı tek bir cihazda birleştiren iPhone’u tanıttı. [devamı]
8.01.2007 600 milyar dolarlık dış ticaret hacmiyle iş dünyasının iştahını kabartan Çin pazarı
Türk işadamlarına Çin’de başarılı olmanın püf noktalarını anlatan Garanti Bankası Şanghay Baş Temsilcisi Noyan Rona, Çin’de başarının altın kurallarını şöyle özetledi [devamı]
17.11.2006 Yurtdışı çıkış harcına indirim ”Taslak Başbakanlıkta”
Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve yurt dışına çıkış harçlarını yeniden düzenleyen Kanun Taslağı, Başbakanlığa gönderildi. Yurt dışına çıkış harcı 70 YTL’den 15 YTL’ye düşürülüyor. [devamı]
21.07.2006 Çin'e yerleşti, dünyaya webcam satıyor
Uzun yıllar bilişim sektöründe faaliyet gösteren Necmettin Polat, 2004 yılında eşi ve iki çocuğuyla birlikte Çin’e yerleşti ve kendi markası olan BestCam kameralarıyla da artık dünyaya açılıyor [devamı]
3.07.2006 Kredi Kart kullanirken bunlara DIKKAT!
Kaybolan ve calinan kredi kartlarinizi, vakit gecirmeden iptal ettirmeyi sakin unutmayiniz. [devamı]
21.02.2006 İnternet Bankacılığı Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerini Elde Etmeye Yönelik Virüsler Hakkında Kamuoyu Duyurusu
Türkiye Bankalar Birliği tarafından, İnternet Bankacılığı Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerini Elde Etmeye Yönelik Virüsler hakkında bilgi [devamı]
11.02.2006 İnternet üzerinden Banka dolandırıcılığı (TBB)
İnternet Dolandırıcılığıyla Elde Edilen Paraların Yurtdışına Transferinde Banka Müşterilerinin Aracı Olarak Kullanılması Hakkında Türkiye Bankalar Birliği Kamuoyu Duyurusu (12 Aralık 2005) [devamı]
19.01.2006 TÜRKİYE-ÇİN TİCARET AÇIĞI 5 MİLYAR DOLARA DAYANDI
2005 yılının Ocak ve Ekim ayları arasındaki dönemde Türkiye ve Çin arasındaki ikili ticaret 5 milyar 971 milyon doları buldu [devamı]
9.01.2006 Ücretsiz telefon görüşmesi
Skype ile yurt dışı telefon görüşmelerinizi bedava yapabilirsiniz. [devamı]
20.12.2005 Çin dünyanın 6. büyük ekonomisi oldu
Çin ekonomisinin, İtalya'yı geçerek dünyanın altıncı büyük ekonomisi olduğu bildirildi. Çin'in yeniden gözden geçirilen 2004 yılındaki gayri safi yurtiçi hasılası (GSYH) 2.3 trilyon yuana çıktı. [devamı]
14.12.2005 KOBİ’lere, 'ihracatta kümelenin' çağrısı
Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar, küçük ve orta işletmelerin (KOBİ) daha etkin faaliyet gösterebilmesi için,kurumların biraraya gelerek oluşturduğu örgütlenme modeli olan ‘Kümelenme Modeli’nin benimsenmesi gerektiğini belirtti. [devamı]
12.12.2005 Dünya ticaretini 500 milyar dolar büyütelim
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Dünya Ticaret Örgütü’nün (DTÖ) Hong Kong’taki bakanlar konferansına katılacak. Tüzmen, ‘DT֒de uzlaşma sağlanırsa, dünya ticareti 350-500 milyar dolar büyür’ dedi. [devamı]
Tüm haberler ve duyurular arşivi >
 
ÜYE GİRİŞİ
Üye OlŞifre sor
ÖNEMLİ FUARLAR
Automechanika Kuala Lumpur
Otomotiv Yan Sanayi
01 Ağustos 2024
CMEF Shenzhen / CIN
Tibbi Ekipmanlar Fuari
12 Ekim 2024
Electronics Hong Kong
Elektronik Fuarı
13 Ekim 2024
136.Çin Canton Fuarı
I.Period Ihrac Urunleri
15 Ekim 2024
Sial Paris
Gıda Fuarı
19 Ekim 2024
DenTech China
DiscilikTeknoloji Fuari
24 Ekim 2024
MEBEL Moskova
Mobilya Fuarı
18 Kasım 2024
BAUMA Shanghai - ÇİN
İnşaat Makineleri Fuarı
26 Kasım 2024
Tüm Dünya Vizeleri - Vizesorgu.com
blank Tüm Dünya Vizeleri
HABER / DUYURU
HABER 136. Canton Çin Ihracat Fuari 15 Ekim - 04 Kasım 2024 5*Dong Fang Hotel Tur kayıtlarımız başlamıştır. DUYURU I Saloni Milano Mobilya, Aksesuar, Aydınlatma, Ofis Mobilyaları Fuarı THY ile 08-13 Nisan 2025 Milano - İTALYA tur programları satışa açılmiştir. DUYURU ÇİN VİZESİ WHATSAPP BİLGİ GRUBUNA KAYIT DUYURU ÇİN’E SEYAHAT EDECEK YOLCULARIN DİKKATİNE DUYURU Online Sanal Fuar Platformu 365 Gün 7/24 Açık Etkinlik HABER 15 Nisan - 05 Mayıs tarihleri arasında 129. Canton Fuarı için ÇİN VİZESİ alacaklara önemli duyuru. DUYURU I Saloni Milano Mobilya, Aksesuar, Mutfak ve Banyo Mobilyaları Fuari THY ile 05-10 Eylül 2021 Milano - İTALYA tur programları satışa açılmiştir. HABER 133. Canton Çin Ihracat Fuari 15 Nisan - 05 Mayis 2023 5* Dong Fang Hotel DUYURU Yurt dışında katıldığınız fuarlarda ödediğiniz KDV içerikli harcamaların iadelerini alabilirsiniz. DUYURU OHAL sebebiyle Yurtdisi Cikislari ile ilgili yeni duzenlemeler 22.07.2016 HABER Çin vize alımlarında 15 Şubat 2016 tarihi itibariyle ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Meydana gelen değişiklikleri sizler için derledik. DUYURU KOSGEB ONAYLI 12-17 Nisan Milano i Saloni Mobilya, Aksesuar, Mutfak, Banyo ve Tasarim Fuari HABER Çin Halk Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarına vizeyi zorlaştırdı... DUYURU 119.Canton Çin Ihracat Fuari 5* Dong Fang Hotel 15 Nisan - 05 Mayis 2016 HABER %50 KOSGEB destekli I Saloni Milano Mobilya, Aksesuar,Mutfak, Banyo ve Tasarim Fuari THY ile 12-17 Nisan 2016 Milano - İTALYA HABER Yurtdisi VIZE Basvuru Sureleri Hakkinda.. DUYURU KOSGEB Destekleri DUYURU Fuar Takip Fuar Motorunu Google Play Store'dan indirebilirsiniz. HABER Türk standartları Çin’de… HABER Ticari Is Gezilerinizde % 70 Devlet Destegi.. HABER Şirketinizin, Avrupa Birliği ülkelerinde yapmış olduğu kurumsal harcamalarının KDV’sini geri alma imkanına sahipsiniz. HABER KOSGEB DESTEKLİ Milano Mobilya Fuarını Bitirdik !! HABER 2.000 TL KOSGEB Destekli Guangzhou 109.Canton Fuari ve Cin yurtdisi is gezisi prg. DUYURU FuarTakip.com Sitesi Telif Hakları HABER İstanbul Emniyet Müdürlüğünden Kamuoyuna duyuru. HABER Sistemimize Yapılan Hacker Saldırıları hakkında HABER Dünya İçin Yeni Tehdit: 'Siber Soğuk Savaş' HABER Çin İnternete Sanal Polis Atadı. HABER Kredi Kartı Yerine Parmak HABER Yurtdışı çıkış harç uygulaması HABER Türk halkının geliri faize gidiyor. HABER Internete Devlet Filtresi geliyor. HABER İPhone’da Hepsi Bir Arada HABER 600 milyar dolarlık dış ticaret hacmiyle iş dünyasının iştahını kabartan Çin pazarı DUYURU Taşındık HABER Yurtdışı çıkış harcına indirim ”Taslak Başbakanlıkta” HABER Çin'e yerleşti, dünyaya webcam satıyor HABER Kredi Kart kullanirken bunlara DIKKAT! DUYURU Özürlü, yetim çocuklara eğitim yardımı HABER İnternet Bankacılığı Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerini Elde Etmeye Yönelik Virüsler Hakkında Kamuoyu Duyurusu DUYURU Yurtdışı çıkış harçlarından muaf olmak için HABER İnternet üzerinden Banka dolandırıcılığı (TBB) HABER TÜRKİYE-ÇİN TİCARET AÇIĞI 5 MİLYAR DOLARA DAYANDI HABER Ücretsiz telefon görüşmesi DUYURU Shengen Vizesi için ÇOK ÖNEMLİ DUYURU HABER Çin dünyanın 6. büyük ekonomisi oldu HABER KOBİ’lere, 'ihracatta kümelenin' çağrısı DUYURU Çin Cd'si Ödüllü Bilgi Yarışması Başladı HABER Dünya ticaretini 500 milyar dolar büyütelim
ÇİN CANTON FUARI
136. ÇİN İTHAL ve
İHRAÇ MALLARI FUARI
1. Devre : 15-19 Ekim
2. Devre : 23-27 Ekim
3. Devre : 31Eki-04Kas
SPONSOR BAĞLANTI
YİWU
YİWU Market Turları